شبیه ساز امداد و نجات

مسابقه شبیه‌سازی عامل شامل ارزیابی عملکرد تیم‌های عامل بر روی نقشه‌های مختلف پلتفرم شبیه‌سازی عامل نجات RoboCup (RCRS)، یک محیط شبیه‌سازی جامع برای تحقیق در مدیریت واکنش به بلایا است. به طور خاص، این مسابقه شامل ارزیابی اثربخشی آمبولانس ها، نیروهای پلیس و عوامل آتش نشانی در نجات غیرنظامیان و اطفاء حریق در شهرهایی است که به تازگی زلزله رخ داده است. این مسابقه شامل یک مرحله مقدماتی، یک مرحله نیمه نهایی و یک مرحله نهایی است. هر دور شامل مجموعه‌ای از نقشه‌ها است که موقعیت‌های ممکن مختلف را نشان می‌دهد که برای ارزیابی و امتیازدهی هر تیم عامل در هر دور استفاده می‌شود. یک امتیاز تلفیقی به هر تیم در هر دور اختصاص داده می شود.

همکاری در طول عملیات نجات پس از یک فاجعه ضروری است. به طور کلی، مشکل توسط یک عامل قابل حل نیست و یک تیم ناهمگن که به طور پویا قابلیت های فردی را برای حل کار ترکیب می کند، مورد نیاز است. این نیاز به دلیل تنوع ساختاری مناطق فاجعه، تنوع شواهدی است که حسگرها می توانند درک کنند و لزوم بررسی سریع و مطمئن مناطق بزرگ است. با این حال، عملکرد یک تیم نجات مشترک به جمع آوری ترکیب مناسبی از قابلیت ها بستگی دارد و باید به طور کلی طراحی شود.

برخی از شبیه سازهای فاجعه و برخی شبیه سازهای عامل در شبیه سازی کمک به بلایا اجرا می شوند. شبیه سازهای آتش سوزی، فروپاشی و انسداد به عنوان شبیه ساز فاجعه وجود دارد. آتش نشانی، تیم آمبولانس، نیروی پلیس و عامل غیرنظامی (شبیه ساز) به عنوان شبیه ساز عامل وجود دارد. شرکت کنندگان استراتژی های آتش نشانی، تیم آمبولانس و عوامل نیروی پلیس را که الگوریتم هستند، توسعه می دهند. پروژه شبیه سازی نجات RoboCup شبیه سازهای دیگری را فراهم می کند.

کمیته های لیگ شبیه سازی نجات ربوکاپ سناریوهایی را برای مسابقات آماده می کنند. این مسابقات شامل مرحله مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی است. در هر دور، حدود هشت سناریو در آخرین دقیقه مسابقه ارائه می شود. این سناریو شرایط زیر را از شبیه سازی امداد رسانی در بلایا نشان می دهد.

 

منطقه فاجعه:

تعداد هر نوع عامل

محل نقاط اشتعال اولیه، ریزش ساختمان، انسداد جاده

در دسترس بودن ارتباط بین عوامل

به عبارت دیگر، شرکت کنندگان باید الگوریتم هایی را توسعه دهند که برای هر سناریو مناسب باشد.

 

اگرچه توسعه عوامل پیچیده است، اکثر کدها توسط چارچوب توسعه عامل کمیته‌های فنی نجات روبوکاپ ارائه می‌شوند. بنابراین، شرکت کنندگان می توانند برای توسعه الگوریتم های خود تمرکز کنند.

در رقابت، شرکت کنندگان برای تسلط بر استراتژی های عوامل رقابت می کنند. تیمی که بهترین عملکرد را دارد می تواند بالاترین امتیاز را کسب کند. امتیاز از روی رفتار عوامل برای هر سناریو محاسبه می شود. بنابراین، برنده با استفاده از مجموع امتیازات تعیین می شود.

 

هدف:

هدف این مسابقه پذیرش این چالش فنی و علمی و گسترش استراتژی‌های نجات فعلی با قابلیت‌های برنامه‌ریزی، یادگیری و تبادل اطلاعات مورد نیاز برای هماهنگی تلاش‌های آنها و انجام ماموریت نجات به عنوان یک تیم است. به طور خاص، هدف این رقابت است

 

 

ساختاری از مشکلات امدادرسانی در بلایای طبیعی را نشان دهد.

حل مشکلات پنهان از مشکل امداد رسانی در بلایا و حل چنین مشکلاتی.

توسعه و ذخیره برخی از الگوریتم ها و کدهای برنامه؛

لطفا با نتایج ما به دنیای واقعی کمک کنید.

 

تاریخچه:

اولین هدف پروژه نجات ربوکاپ استفاده از فن آوری های فوتبال ربوکاپ برای امدادرسانی در بلایا و نجات جان افراد است. این پروژه که شامل لیگ های واقعی ربات و شبیه سازی است، در سال 2001 آغاز شد.

 

رقابت نماینده یک نوع توسعه یافته از لیگ شبیه سازی فوتبال است، اگرچه لیگ شبیه سازی در حال حاضر دارای دو رقابت است، رقابت نماینده و رقابت ربات مجازی. بنابراین، به این معنی است که هدف رقابت عامل، همکاری، هماهنگی و مشکل ائتلاف عوامل مستقل است.

مشکل امدادرسانی به بلایا در رقابت عامل مشکل بسیار پیچیده تری نسبت به مشکل فوتبال لیگ شبیه سازی فوتبال (2D) است. با این حال، پیوستن به جامعه رقابت عامل آسان است زیرا ما یک چارچوب نرم افزاری مناسب به نام چارچوب توسعه عامل (ADF) ارائه می دهیم.

از آنجایی که ADF یک معماری نرم‌افزاری با ساختار مناسب ارائه می‌کند، شرکت‌کنندگان می‌توانند فقط روی مشکل خود تمرکز کنند، حتی اگر مشکل امداد رسانی در بلایا پیچیده‌تر باشد.

علاوه بر این، شرکت کنندگان می توانند به راحتی از نتایج سایر شرکت کنندگان (کدهای منبع) از طریق ADF مجددا استفاده کنند زیرا همه شرکت کنندگان از چارچوب یکسانی استفاده می کنند. به عبارت دیگر، آنها به راحتی می توانند رویکرد خود را با دیگران مقایسه کنند. این یک مزیت خوب این رقابت نمایندگی است.

وضعیت تیم ها

تیم سرپرست تعداد اعضاء وابستگی کشور وضعیت وضعیت مالی
IRL SEPEHR BELAT 1 Independent Iran رد شده تکمیل نشده
MIC Mohammad Hossein Shekarchi 3 No Formal Affiliation Iran رد شده تکمیل نشده
SACS SEYEDREZA VAZIRI NEJAD 5 Scientific Association of Computer Science of SRBIAU Iran رد شده تکمیل نشده
NULL Mobin Haji Mohammadi 5 Not Associated Iran رد شده تکمیل نشده
QuakeSavers Benjamin Li 1 Independent Scholar Canada رد شده تکمیل نشده
F-A-H Armin Mahmoudzadeh 2 KU Leuven University Belgium رد شده تکمیل نشده