نمایش ربات های دانش آموزی سکندری

ربوکاپ يا جام جهانی رباتها

     فدراسيون جهانی ربوکاپ، هدف نهايی ربوکاپ را تشکيل يک تيم کاملا هوشمند از ربات‌های انسان‌نما معرفی کرده که قرار است در سال ۲۰۵۰ برابر تيم قهرمان جام‌جهانی فوتبال به پيروزی دست يابد. پروژه امداد ربوکاپ نیز ارتقای تحقيقات در زمينه مسائل اساسی اجتماعی معرفی گردید که از اهداف اصلی آن استفاده مفيد از فن‌آوری برای کاهش خسارات جانی ناشی از وقوع بلايای طبيعی است. با توجه به افزایش چمشگیر تیم‌های متقاضی شرکت در مسابقات جهانی ربوکاپ، مسابقات ربوکاپ آزاد ایران به عنوان مسابقات مقدماتی مسابقات جهانی ربوکاپ هرساله برگزار می‌شود تا فضایی برای آماده‌سازی و تقویت تیم‌ها جهت شرکت در مسابقات جهانی باشد. علاوه براین برای گسترش دانش رباتیک و هوش‌مصنوعی تیم‌های نوپا این فرصت را پیدا می‌نمایند تا از تجربیات تیم‌های دیگر استفاده نمایند و بیشتر با این مسابقات آشنا شوند.

کمیته ملی ربوکاپ ایران افتخار دارد در هجدهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران که در فروردین ماه سال 1403 برگزار خواهد شد میزبان شما دانش‌آموزان، مربیان و سرپرستان عزیز باشد.

 

On Stage:

Teams must present a creative, interactive and collaborative robotic performance on stage. A wide range of technologies can be used in these performances. Jury members evaluate the complexity of the robots and their programming as well as the technical execution of the performance.

 نمایش رباتها

 تیم‌ها باید یک اجرای رباتیک خلاقانه، تعاملی و مشارکتی روی صحنه ارائه دهند. در این اجراها می‌توان از طیف وسیعی از فناوری‌ها استفاده کرد. اعضای هیئت داوران پیچیدگی ربات‌ها و برنامه‌ریزی آنها و همچنین اجرای فنی نمایش را ارزیابی می‌کنند. اعضای تیم باید نمایشی ایجاد کنند که در آن ربات‌ها با آنها تعامل داشته باشند. در این عملکرد تیم‌ها می‌تواند دستگاه‌های مکاترونیک، الکترونیک، ویدئو پروژکتور و غیره را ادغام کنند. تیم ها در انتخاب تم، سناریو، فرم، موسیقی، لباس و … آزادند.

    لیگ نمایش روبات‌های دانش‌آموزی یا Onstage دارای دو لیگ فرعی است:

الف: لیگ نمایش روبات‌های دانش‌آموزی پرایمری (  Junior Onstage primary)

  این لیگ سهمیه جهانی ندارد، شرط سنی حداکثر 14 سال وجود دارد.

ب: لیگ نمایش روبات‌های دانش‌آموزی سکندری (  Junior Onstage Secondary)  

 

لینک دانلود قوانین لیگهای Onstage:

ROBOCUPJUNIOR 2024 ONSTAGE RULES DRAFT

ROBOCUPJUNIOR 2024 ONSTAGE SCORESHEETS DRAFT

 

 

اطلاعیه شماره 1

تیم ها برای تایید و شرکت در مسابقات باید یک TDP با حداکثر 10 صفحه و یک فیلم از ربات حداکثر 2 دقیقه و 10 مگابایت در فایل ثبت نامی خود بارگذاری نمایند.

اطلاعیه شماره 2

هر تیم باید یک پوستر به ابعاد عرض 70 و طول 90 سانتیمتر از مراحل ساخت ربات و با ذکر جزییات سخت افزاری ، نرم افزاری و مکانیک طراحی و چاپ نموده و در محل مسابقات نصب نماید

اطلاعیه شماره  3

 مصاجبه فنی تیمها به صورت ارایه کنفرانسی خواهد بود و تیمها باید با استفاده از پاورپوینت، تی دی پی، فیلم و پوستر در حضور داوران و  سایر شرکت کننده گان مراجل کار خود را تشریح نمایند

وضعیت تیم ها

تیم سرپرست تعداد اعضاء وابستگی کشور وضعیت وضعیت مالی
HOUSE OF IDEA mohammadreza riyahisamani 8 آموزشگاه رباتیک خانه ایده Iran تایید شده تکمیل شده
Fast Robotic Team Mohammad Javad Haghi 4 ربوپلی تکنیک ایران Iran تایید شده تکمیل شده
Roshd Mostafa Sanagoo Motlagh 12 دبیرستان رشد Iran تایید شده تکمیل شده
ESLAM SMART SEYED MOJTABA HOJABRI FIROUZABADI 7 ESLAM HIGH SCHOOL Iran تایید شده تکمیل شده
ESLAM PRO SEYED MOJTABA HOJABRI FIROUZABADI 7 ESLAM HIGH SCHOOL Iran تایید شده تکمیل شده
Ti2 Homa Aminbaghai 6 مجتمع تطبیقی بین الملل دختران تهران Iran تایید شده تکمیل شده
TIS HOMA AMINBAGHAI 6 مجتنع تطبیقی بین الملل دختران تهران Iran تایید شده تکمیل شده
BESAT_KASHEF Danial Kazemi 10 مجتمع آموزشی بعثت Iran تایید شده تکمیل شده
BESAT_ATOM Mohammad javad Haghi 8 مجتمع آموزشی بعثت مشهد Iran تایید شده تکمیل نشده